środa, 17 października 2012

Konie

Jazda konna - Żeby spaść, trzeba najpierw wsiąść - głosi stara zasada. I jest w tym sporo prawdy. Nauka jazdy konnej to zagadnienie dla wielu miłośników koni. Wybór odpowiedniego ośrodka i instruktora, stawianie pierwszych kroków w jeździectwie to nie lad wyzwanie. Od czego zaczynać, jak przygotować się do jazdy konno - każdy ma na to swój sposób, ale spróbowanie to podstawa. Często okazuje się potem, że nauka jazdy konnej to wcale nie problem, a hobby, które może sprawić wiele przyjemności. Początki nauki jazdy konnej, trzeba wiedzieć jak wybrać ośrodek, trenera? Nauka jazdy konnej dla każdego młodego jeźdźca może okazać się wspaniałą przygodą ze sportem i przyrodą - konie nauka jazdy.
Hodowla koni i żywienie koni, to duża odpowiedzialność. Można powiedzieć, że może się tym zająć tylko osoba, która dysponuje higieniczną stajnią, dobrze urządzoną i zapewniającą komfort przebywającym w niej koniom. Niezbędne są także dobre pastwiska i pasza, zawsze dobrej jakości, zawierająca niezbędne witaminy, mikroelementy i sole. Szczególną ostrożność należy zachować w momencie pojawienia się małych źrebiąt. Pamiętajmy, aby nie przebywały one w ciasnych pomieszczeniach, bez możliwości ruchu, wyjścia na świeże powietrze i słońce. Stajnie, to pomieszczenia w którym przechowujemy konie. Trening konia to podstawowe zadanie służące przyjemnej i lekkiej jazdy. Wyróżnia się kilka sposobów, które mogą doprowadzić do realizacji tego celu. Mowa m.in. o lonżowaniu, czyli szkoleniu konia na pojedyncze linie, które jest uważane za szkodliwe dla zwierzęcia. Lonża przymocowana jest bowiem do jego głowy, czasem do kawecana, czyli paska wzmacnianego metalem, który jest umocowany nad chrapami, do których dochodzą trzy pierścienie - zajeżdżanie młodych koni.
 Wyposażenie stajni dla koni: stajnie składają się przeważnie z kilku pomieszczeń, które spełniają określoną funkcję. Kluczowym pomieszczeniem jest stajnia główna, gdzie znajdują się 
 boksy dla koni lub stanowiska, w których stoją konie. Kolejnym, istotnym miejscem jest siodlarnia, która jest przeznaczona na przechowywanie sprzętu jeździeckiego. Niezbędne jest oczywiście pomieszczenie na paszę, warto także urządzić dodatkowe miejsce na narzędzia do sprzątania, przybory do podkuwania itp.

kot, kotki i koteczki


Hey tu Magda.Jeśli chcecie kotka w domu ale nie wiecie jak go Kupicz albo nie wiecie jakie zachowanie ma? a oto odpowiedz na każde pytanie!!. Każdy pisze na notesie >3 koty ale wiecie jakie one mogą robicz problemy na przykład jak wyjedziesz na wakacie to nie werzniesz kota prawda?. Albo nie chałabiś widzieć wszystko rozdrapane i rozszarpane prawda?. No więc takie jest życie koty są takie nie które dobre a nie które złe. kiedy chcesz kota ich do schroniska i tam poszukaj pamiętaj ze robisz dobry uczynek:).Tam zapytaj się czy zrobił test charakteru i opowiedz o jakim kocie szukasz i jaki by pasował do twojego otoczenia i stylu,to na pewno znajdziesz wymarzonego kota.

A oto parę fatów co morze jeszcze nie słyszałeś o
  • Koty mają po pięć palców u każdej z przednich łap, ale u tylnych tylko po cztery.

  • Wbrew powszechnemu przekonaniu, koty to zwierzęta towarzyskie. Jeżeli przebywają wśród ludzi, reagują kiedy się do nich mówi i potrafią na swój sposób odpowiadać. Cieszy je towarzystwo człowieka.
  • Kocica pozostawiona sama sobie może mieć młode cztery razy w roku. W każdym miocie rodzi się trzy do pięciu kociąt. Dlatego koty, które nie są przeznaczone do celów hodowlanych należy wykastrować lub wysterylizować.
  • Wszystkie kocięta rodzą się ślepe i bezzębne, z zamkniętymi przewodami słuchowymi. Tuż po otwarciu oczy kociąt są zawsze niebieskie, bez względu na rasę. Właściwy ich kolor pojawia się dopiero po około 12 tygodniach. 
  • Dobrze traktowane koty mogą dożyć dwudziestu lat lub nawet przekroczyć ten wiek. 
  • Kot nie widzi tego, co znajduje się bezpośrednio przed jego nosem. Dlatego często nie może znaleźć małych kawałeczków (np. jedzenia) na podłodze.
  • Kolor oznak na futrze kotów syjamskich jest warunkowany przez temperaturę. Rejony ciała bardziej narażone na działanie zimna (nos, łapy, ogon) są ciemniejsze.
  • Małe kotki syjamskie rodzą się całkowicie białe z powodu "upału" panującego w macicy matki przed ich narodzinami. To ciepło powstrzymuje ciemnienie oznak na futrze kociaków.

rozwój małego szczeniaczka:)


rozwoje małego szczeniaczka jest taki sam jak nasze rozwoje!!mają takie same etapy jak my.
Pierze dwa tygodnie rozwoju:w tym etapie u urodzonych piesków rozwijają się zmysły.Szczenię rodzi się zupełnie "ślepe" jednak zadziwiająco szybko potrafi orientować się w najbliższym otoczeniu.Choć porusza się bezradnie i z trudem.Pieski używają rozwijających się zmysłów aby trawiacz do matki sutków.Jak szczenie jest młode i bezradne pozostaje blisko mamy.Pod koniec tego etapu szczenie otwiera oczki.
od 3 do 7 tygodnia życia:Szczenięta zarówno wyglądem jak i zachowaniem coraz bardziej przypominają dorosłe psy.W zabawach i "walkach" używają ostrych jak szpilki mlecznych zębów, ucząc się jak należy ugryźć aby zadać ból, a czując ugryzienia dowiadują się co to jest zadany ból. Właśnie zadawanie i odczuwanie bólu są jedną z przyczyn dlaczego mleczne zęby są tak ostre. Głośny pisk ugryzionego w ucho brata jest sygnałem dla gryzącego, że chwyt był zbyt mocny, a ostre odgryzienie się, jakie otrzymuje w rewanżu jest niezłą lekcją takiego jakie konsekwencje może mieć zbyt silny chwyt. Pod koniec tego etapu matki zaczynają odstawiać szczenięta od piersi.w tym etapie pieski uwalniają swoje charaktery.


od 7 do 12 tygodnia życia:W tym etapie szczeniak uczy się jak przystosować się do życia wśród ludzi. Najlepiej więc by po ukończeniu 7 tygodni mógł znaleźć się w domu nowych właścicieli. Nie znaczy to oczywiście, że szczeniakowi przebywającemu w domowej hodowli, mającego dużo kontaktów z ludźmi, pozostanie u hodowcy na dłużej, może uczynić krzywdę. Dobrze jest w tej fazie rozwoju przeprowadzić niestresujące testy charakteru szczeniąt, pozwalające określić temperament.


 od 12 do 16 tygodnia życia: W tym czasie pies przestaje być szczeniakiem, a staje się dorastającym psiakiem, po ludzku pojmując nastolatkiem. Czuje się wystarczająco pewny siebie i zadomowiony w swoim otoczeniu. Często w ludzkim stadzie nie stawia mu się żadnych ograniczeń i obdarza przywilejami, których nie miałby nigdy żyjąc z rodzeństwem i matką wśród psów.
 od 4 do 8 miesięcy:W tym mniej więcej czasie pies odczuwa coś, co można by określić mianem zewu wolności. Posłusznie dotąd przychodzący na zawołanie, nagle jakby głuchnie i oddala się w przeciwną stronę. Jest to normalne zachowanie w wilczym stadzie.
od 6 do 14 miesięcy:Zarówno w organizmie dorastających suk jak i psów zachodzą w tym okresie duże zmiany hormonalne. Analogicznie jak u ludzkich nastolatków przeżywających okres "burzy i naporu", psie nastolatki mają podobne problemy. Kiedy organizm zmaga się z ustaleniem nowej równowagi hormonalnej, mogą pojawić się wygórowane czy wręcz niezrozumiałe reakcje i zachowania.
 od 1 do 4 lat:Mniej więcej do ukończenia 4 miesięcy poszczególne etapy rozwoju psów różnych ras pokrywają się. Później pojawiają się pewne różnice zależne od rasy i wielkości psa. Zasadą jest, że psy małych ras wchodzą w poszczególne fazy szybciej niż psy ras dużych. Tak też okres dojrzewania do osiągnięcia pełnej dojrzałości trwa od roku do lat czterech w zależności od wielkości i rasy. W okresie wchodzenia w dorosłość pojawia się potrzeba zajęcia względnie stałego miejsca w grupie społecznej składającej się z członków ludzkiej rodziny i czasem innych psów.

niedziela, 14 października 2012

Rozwój Chomiczka :3

Hejka tu Pati :3 Dzisiaj opowiem wam o rozwoju chomiczków:3

 Młode rodzą się z zarośniętymi szparami usznymi, nagie i ślepe. Ciało ich długości 1,5 cm - 2 cm ma barwę różową. Ważą od 2 g - 3,5 g. Po trzech do sześciu dniach pojawiają się pierwsze, dziecięce, ciemne włosy, w związku z czym barwa ciała ciemnieje. Młode szybko rosną. Po dwunastu dniach u samicy zmniejsza się ilość mleka i małe rozchodzą się po klatce w poszukiwaniu karmy. Aby ułatwić matce utrzymanie w gnieździe niesfornej gromadki maluchów, karmę należy podawać w pobliżu kotnika. W tym okresie młode są jeszcze ślepe. Dopiero w 15 - 16 dniu zaczynają widzieć. Są one wówczas bardzo płochliwe. Nie umieją się jeszcze bronić. Jest to więc najlepszy moment do łatwego ich oswojenia. Stopniowo nabierają samodzielności. Między 12, a 20 dniem po porodzie samica przestaje karmić młode.Są przeurocze. A potem same stają się matkami lub ojcami i zaczyna się wszystko od nowa :)

Ps.Napisałam właśnie o chomikach między innymi dlatego że magda chomika :3 A oto zdięcie małej i już dorosłej samicy chomika :3


Dorosła :3                                                               


poniedziałek, 1 października 2012

Lori Mały :)

Siemka tutaj Pati :) Czy słyszeliście kiedyś o zwierzaku zwanym "Lori Mały"?
Pewnie teraz sobie myślicie co to do jasnej ciasnej jest?
A więc Lori Mały pochodzi z rodziny lemurów ale jest on troche większy i ma o wiele większe oczy :) Wygląd: Długość ciała wynosi 15–25 cm. Masa ciała wynosi ok. 1 kg. Krótkie, wełniste futro przybiera barwy od szarobrązowej do rudobrązowej.
Na grzbiecie i szyi mogą występować ciemne pasy.
Oczy są duże, okrągłe, umieszczone z przodu głowy.
Uszy małe, zazwyczaj zakryte futrem. Zwierzę nie posiada ogona.
Łapy bardzo silne, wyposażone w przeciwstawny kciuk, palce zakończone paznokciami, z wyjątkiem drugiego palca tylnej nogi zaopatrzonego w pazur.
Lori są powolne. Nie są one zazwyczaj niebezpieczne i można je miec jako zwierzęta domowe.
Lori żywi się:  owadami, mięczakami, jajami, jaszczurkami, ptakami, małymi ssakami, owocami i innymi częściami roślin.
A jeśli nadal nie możecie go sobie wyobrazić to oto jego zdięcie :)
 A oto filmik :)

Lis Rudy


Hejka tu Magda tu macie trochę informacji o lisie rudym. Lis rudy jest największym z przedstawicieli rodzaju Vulpes, jak i najbardziej rozprzestrzenionym przedstawicielem drapieżnych (Carnivora). Rozprzestrzeniony na całej półkuli północnej, od koła podbiegunowego poprzez Amerykę Północną, Europę i Azję. Zasięg jego występowania wzrasta wraz z ekspansją człowieka, dzięki któremu dotarł m.in. na Australię, gdzie jest uważany za szkodnika zagrażającego życiu przedstawicieli tamtejszych ssaków i ptaków. Między innymi z tych przyczyn został wpisany na listę gatunków chronionych IUCN jako gatunek mniejszego ryzyka. Został również umieszczony na liście 100 najbardziej inwazyjnych gatunków.

niedziela, 30 września 2012

Witamy na blogu We Luv Animals

Hey tu Magda, razem z Pati założyliśmy bloga o zwierzętach.Założyliśmy blog o zwierzętach z miłości do zwierząt.:) Ja mam pieska i chomika a Pati ma pieska ale jeszcze nie dawno miała królika.Nasz blog dopiero się zaczął i mamy nadzieje że będzie długo trwał!!. Mamy też nadzieje że będziecie nas informować o czym mamy pisać i jak możemy ulepszysz bloga. Będziemy pisali razem o zwierzętach o jakich może jeszcze nie słyszeliście!! Miłej zabawy i blogowania :)